MEB Son Dakika! MEB İl dışı tayin ataması o gün yapılacak! MEB 2024 Yer Değiştirme Takvimi…

MEB Son Dakika! MEB İl dışı tayin ataması o gün yapılacak! MEB 2024 Yer Değiştirme Takvimi…

Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yılı il dışı yer değiştirme başvuru kılavuzunu yayınladı. 2024 MEB yer değiştirme takvimi paylaşıldı. İller arası yer değişikliği başvuruları ne zaman başlıyor? Atamalar ne zaman gerçekleşecek? İşte detaylar

2024 yılında öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri için beklenen o haber geldi. İl dışı tayin başvurusunda bulunacak kadrolu öğretmenleri için atamalar ne zaman gerçekleşecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2024 yılında uygulanacak öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değişikliği başvuru kılavuzu paylaşıldı. Paylaşılan kılavuzda yer verilen bilgiye göre öğretmenler isteğe bağlı yer değişikliği hakkını 3 ve 7 Haziran tarihleri arasında kullanabilecek.

İl Dışı Tayin Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

Kadrolu öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değişikliği işlemleri için online platform üzerinden başvuruda bulunması yetecek. MEBBİS platformu ya da personelmeb.gov.tr adresinden elektronik başvuru formu doldurularak il dışı tayin başvurusu gerçekleştirilecek.

MEB 2024 İl Dışı Tayin Atama Sonuçları Ne Zaman?

Bakanlık tarafından paylaşılan atama takvimine göre il dışı yer değişikliği başvurusu 3-7 Haziran tarihleri arasında alınacak. Atamalar ise 11 Haziran tarihinde gerçekleşecek. Ataması gerçekleşen öğretmenin 14 Haziran tarihi itibariyle ilişik kesme işlemleri başlayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.