Kadrolu öğretmen için şartlar değişti! 2024 MEB iller arası tayin başvurusu hangi şartlarda iptal edilebilir?

Kadrolu öğretmen için şartlar değişti! 2024 MEB iller arası tayin başvurusu hangi şartlarda iptal edilebilir?

Bakanlık tarafından paylaşılan 2024 yılı iller arası yer değiştirme kılavuzunda tayin başvurusunun hangi şartlarla iptal edilebileceği açıklandı. Öğretmenlerin başvuru sürecinde dikkate alınacak mazeretlerine dair işte yapılan o açıklama

İller arası yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenin yer değiştirme işlemleri iptal edilemiyor ancak yer değiştirme işlemi gerçekleştikten sonra yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşuyorsa atamalar görev yerinden ayrılmamış olmak kaydıyla iptal edilebiliyor

Yeni paylaşılan atama kılavuzunda şöyle bir detay yer alıyor:

“Atama işlemi iptal edilenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında boş norm kadro bulunmayanlar, hizmet puanı bakılmaksızın norm kadro fazlası öğretmen olarak belirlenecektir.”

l dışı tayinde atama başvuru iptal işlemleri değişikliği işlemi gerçekleştiren öğretmen en geç 6 Eylül tarihi itibarıyla atanmış olduğu eğitim kurumunda göreve başlamalıdır. Eğer başlamazsa atamaları iptal edilir.

İller Arası Atama Başvurusu Hangi Hallerde İptal Edilir?

İl dışı atama başvurusunda bulunan bir öğretmenin görevli olduğu eğitim kurumuna ya da kadrosunun bulunduğu il İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne dilekçe vermesi gerekiyor ancak bu şekilde yer değiştirme başvurusu onaylanabiliyor.

Yer değiştirme başvurusunu iptal etmek isteyen bulunduğu il ya da ilçedeki milli eğitim kurumlarına dilekçe vererek elektronik ortamda iptalini talep edebilir.

Eş Mazereti ile Atama İptali!

Atama işlemi gerçekleşmeyen eğitimcinin aile birliği mazeretine bağlı olarak diğer eşin atandığı ile atama işlemi gerçekleşmemesi ve öğretmenin de istemesi halinde iller arası isteğe bağlı yer değişikliğine bağlı olarak gerçekleşen atama işlemi iptal edilebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum