Flaş gelişme! Zorunlu rotasyon geliyor! İl dışı tayin başvuruları erteleniyor mu?

Flaş gelişme! Zorunlu rotasyon geliyor! İl dışı tayin başvuruları erteleniyor mu?

23 Mayıs tarihinde paylaşılan öğretmenlerin il içi atama sonuçlarının ardından gözler il dışı atama başvurularına çevrildi. Öğretmenlerin 2024 yılında yapacakları il dışı tayin başvurusu öncesinde Bakan Tekin rotasyon konusuyla ilgili ilk kez resmi açıklamada bulundu

Rotasyon kararı öğretmenlerin tayin başvurularına etkileyecek mi? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan yeni yönetmelik gereğince kadrolu öğretmenler tayin hakkını bu yıl kullanabilecek. İl içi ve iller arası tayin hakkını kullanmak isteyen öğretmenin 3 yılını tamamlamış olması yetecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yer alması beklenen zorunlu rotasyon uygulaması il içi ve il dışı atama kararlarını etkiler mi? Haziran ayında başlayacak olan il dışı atama başvuruları rotasyon kararı nedeniyle ertelenir mi? konu ile ilgili bir şey söylemek için henüz erken…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aksi iddia edilmediği müddetçe bakanlık tarafından paylaşılan atama takvimi belirtilen tarihlerde sorunsuz şekilde uygulanacak.

Öğretmenlerin İl Dışı Tayin Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı atama ve yer değiştirme takviminde belirtilen tarihlere göre bu yıl gerçekleşecek il dışı atama tercihleri 3 ve 9 Haziran tarihleri arasında alınacak. Başvuruda bulunmak isteyen öğretmenlerin MEBBİS platformu aracılığı ile il dışı atama başvurusunda bulunması gerekecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.