Pazartesi günü o kurala uymayan öğretmenlere soruşturma açılacak

Pazartesi günü o kurala uymayan öğretmenlere soruşturma açılacak

Tüm yurt genelinde 24 Haziran Pazartesi günü 9 günlük Kurban Bayramı için ilan edilen idari tatil sona erecektir. Öğretmenler ise söz konusu 24 Haziran tarihi itibariyle okullarda seminerlerine başlayacaklardır. Ancak usule uygun olmadan Rapor alan öğretmenler için tatili uzatma planları kabusa dönüşecektir.

23 Haziran Pazar günü öğretmenlerin normal şartlarda en geç 23.59'a kadar görev yaptıkları yani haziran ayı mesleki çalışmaları yürütecekleri il ve ilçelerde yerlerini almaları gerekmektedir.

Yani öğretmenler herhangi bir sağlık özründen dolayı sağlık raporu almaları durumunda bu sağlık raporlarını Haziran dönemi mesleki çalışmalarını yapacakları il ve ilçelerin dışında kalan yerlerde en geç 23 Haziran Pazar günü 23.59'a kadar alacaklardır.

24 Haziran Pazartesi günü görevli oldukları il ve ilçelerin dışında yani memuriyet Mahal dışında sağlık raporu almaları durumunda söz konusu Sağlık raporları izine çevrilmeyecektir ve bu öğretmenler hakkında soruşturma başlatılacaktır. Söz konusu öğretmenler göreve gelmeme suçundan ceza alacaklardır.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER