Öğretmenlerin başvurularını bekleyen 6 sınav görevi! Ücretler zamlı mı ödenecek?

Öğretmenlerin başvurularını bekleyen 6 sınav görevi! Ücretler zamlı mı ödenecek?

Öğretmenlerin görev alabilecekleri sınavların görevli başvuruları devam ediyor. Görevli başvurusu açık hangi sınavlar var? Sınavlar ne zaman gerçekleştirilecek? Temmuz sonrasında gerçekleşecek sınavlar için görevli ücretlerinde zam olacak mı?

Öğretmenlerin başvurularını bekleyen 6 yeni sınav görevi var. Farklı tarihlerde gerçekleşecek olan sınav oturumları için başvurular alınmaya başlandı.

6 yeni sınav görevi!

ÖSYM, öğretmenlerin başvuru yapabilecekleri yeni sınav görevlerini duyurdu. 6 sınav görevinden biri 30 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan DGS sınavı. DGS sınavında görev almak isteyen öğretmenler için son başvuru tarihi bugün.

Diğer 5 sınav ise 2024 KPSS sınavının farklı oturumları olarak görev başvuruları alınıyor. DGS sınavı haricindeki diğer 5 sınav temmuz ayında gerçekleşecek. Sınav görevine başvuru yapan öğretmenler Temmuz ayında gerçekleşecek oturumlar için zamlı ücret mi alacak?

Temmuz ayında sınav görev ücretlerine zam yapılması talep ediliyor. Hatta ÖSYM’nin sınav görev ücretlerindeki düşüklükten dolayı birçok öğretmenin görev almak istememesi sınav görev ücretlerine zam yapılmasını zorunlu kılıyor. Ancak, herhangi bir zammın olup olmayacağı konusunda şu an için herhangi bir açıklama veya duyum bulunmuyor.

ekran-goruntusu-2024-06-11-112920.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum