Öğretmenler dikkat! İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe vermeyenin hakkı yanacak!

Öğretmenler dikkat! İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe vermeyenin hakkı yanacak!

Mazerete bağlı yer değişikliği işlemleri öncesinde ikinci kez verilen il içi ve iller arası yer değişikliği başvuru fırsatı sonrası farklı detaylar açığa çıktı. Başvuru dönemi içerisinde önemli görülen işte o dilekçe detayı

Bakanlık tarafından resmi duyuru ile müjdesi verilen öğretmenlere ikinci yer değiştirme hakkı yakın zamanda başlıyor. Bu fırsatı ikinci kez değerlendirmek isteyenler iller arası isteğe bağlı yer değişikliği için 11-16 Temmuz tarihleri arasında il içi isteğe bağlı yer değişikliği için 23-26 Temmuz tarihleri arasında başvuruda bulunabilecekler.

İller arası yer değişikliği işlemlerinde atama işlemleri 18 Temmuz'da il içi isteğe bağlı yer değişikliği işlemlerinde atama işlemleri 30 Temmuz'da yapılacak. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler Bakanlığın paylaşmış olduğu ikinci yer değiştirme duyurusuna ulaşabilir.

Duyuru metninde en çok dikkat çeken detay dilekçe ile yapılacak işlemler oldu. Başvuru süresi içinde öğretmen görevli olduğu eğitim kurumuna ya da kadrosunun bulunduğu il İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne dilekçe vererek ancak iptal işlemini isteyebilecek. Dilekçe verildikten sonra yer değiştirme başvurusunu elektronik ortamda iptal ettirebilecek.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER