MEB’den flaş karar! Onların ders saat ücreti üç katına çıktı!

MEB’den flaş karar! Onların ders saat ücreti üç katına çıktı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nda sistem değişiyor. Bakanlık tarafından hazırlıkları devam eden ve taslak metni paylaşılan yeni ÖMK'da yer verilen 3 katı ders ücreti kararı ne oldu? İşte konuyla ilgili merak edilenler

Milli Eğitim Bakanlığı taslak metnine hazırladığı Öğretmenlik Meslek Kanunu meclise sunmaya hazırlanıyor. Kanunda yer verilen en önemli maddelerden biri Milli Eğitim Akademisi kurulması oldu. Bu karar tüm Türkiye'de eğitim camiasında büyük bir tartışma başlattı. Taslak metinde yer alan bir başka detay ise ataması yapılmış kadrolu öğretmenleri yapılacak yeni uygulamaydı.

Yetersiz görülen öğretmen” sıfatı ilk kez yeni ÖMK'da yer aldı. Bakanlık tarafından eğitim vermeye yetersiz görülen öğretmenler başarısız kabul edilerek meslekten alınıp farklı bir ünvanla çalışmaya devam edebilecek.

Onlar Ders Saati Başına 304 TL Ödeme Alacak!

Yeni ÖMK’nın en önemli maddesi Milli Eğitim Akademisi kurulması oldu. Akademide öğretmen adayları en az 3 en fazla 4 dönem boyunca teorik ve uygulamalı eğitimlerden geçecek. Bu eğitimlerin sonunda başarılı olduğunda ancak sözleşmeli öğretmenliğe atanabilecek.

Taslak metinde yer alan artırılmış ders saati ücretleri kararı da epey ilgi gördü. Akademide eğitim verecek öğretmenlerin ders saati ücretleri bakanlığa bağlı olarak hizmet veren eğitimcilerin ders saat ücretlerinden 3 katı kadar fazla olacak. Akademisyen ve uzman öğretmen olarak akademide eğitim verecek öğretmenlere ders saati başına 304 TL ödeme yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.