PIKTES Öğreticilerin Yarıyıl Tatili İzin ve Eğitim Tarihleri Belli Oldu

PIKTES Öğreticilerin Yarıyıl Tatili İzin ve Eğitim Tarihleri Belli Oldu

MEB PIKTES Koordinatörlüğünün ''PIKTES Öğreticileri Yarıyıl Tatili'' konulu ve 28.12.2021 tarihli yazısı Ogretmenmeb.com'da...

Bakanlığımızın 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı çalışma takvimi çerçevesinde yarıyıl tatili 24 Ocak 2022 Pazartesi günü başlayacak olup 4 Şubat 2022 Cuma günü sona erecektir.

Bu kapsamda, ücretsiz izinde ve doğum izninde olanlar hariç olmak üzere PIKTES Projesi'nde görevli eğitim personeli (Türkçe ve Arapça öğreticileri ile rehber danışmanlar)  24-28 Ocak 2022 tarihleri arasında Ek'te yer alan kılavuz dahilinde altı (6) gün süre ile ücretli yıllık izinli olacaktır. 31 Ocak-4 Şubat 2022 tarihleri arasında ise söz konusu personelin bulundukları ilden katılabilecekleri çevrim içi bir eğitim planlanmaktadır.

Yıllık izin kullanımına ilişkin işlemler Ek'te yer alan kılavuz kapsamında gerçekleştirilecek olup Koordinatörlüğümüzde görevli eğitim personeline duyurulması hususunda bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Sabahattin DÜLGER

    Bakan a.            

 Genel Müdür 

YILLIK İZİN UYGULAMA KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL

  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.