PCR Testi Yaptırmayan Öğretmenlere 4.050₺ Para Cezası

PCR Testi Yaptırmayan Öğretmenlere 4.050₺ Para Cezası

Manisa'da haftada 2 kez test yaptırmayan öğretmenlere toplamda 4 bin 50 lira para cezası uygulanabilecek.

  Eğitim camiasına bir şaşırtıcı haber de Manisa'dan geldi. Manisa'nın Sarıgöl ilçesi ilçe hıfzıssıha kurulu kararları 08/09/2021 tarih ve 19 karar numarasıyla resmi yazı olarak paylaşıldı. Kurulun kaymakam Ali Arıkan başkanlığında toplandığı ve covid-19 tedbirleri kapsamında, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılımını kontrol altında tutmak amacıyla başta öğretmenleri ilgilendiren kararlar alındı.

 Kararda Milli Eğitim Bakanlığı'nın 24 Ağustos 2021 tarihli yazısına binaen öğretmen ve okul çalışanlarından aşı olmayanların haftada 2 defa PCR testi yaptırmasının zorunlu olduğu hatırlatıldı. Öğretmen, eğitim personeli, kantin çalışanları, öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli gibi öğrencilerle bir araya gelecek personelden tam doz olmayanlardan haftada 2 defa PCR testi yaptırıp okul idaresine teslim etmeyenlerden özellikle öğretmenler olmak üzere;

 İlçe milli eğitim müdürlüğünün tutanağına istinaden birinci ihlalde 900 TL, ikinci ihlalde 3.150 TL olmak üzere toplam 4.050 TL idari para cezası uygulanmasına hıfzıssıha kurulu üyeleri tarafından karar verilmiştir.

 Başkan - Ali Arıkan(Kaymakam)

 Üye - Dr. Cenk Uğur Çelik(İlçe Sağlık Müdürü)

 Üye - Necati Selçuk(Belediye Başkanı)  

İŞTE KARAR METNİ

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

 

 

Etiketler :