Öğretmenlerin Norm Güncelleme İşlemleri Başladı

Öğretmenlerin Norm Güncelleme İşlemleri Başladı

MEB'de öğretmenlerin norm güncelleme işlemleri başladı.

 2021-2022 eğitim öğretim yılı öğretmenlerin norm kadrol güncelleme işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi yazısı ve yayımladığı takvime göre başladı. Eğitim kurumu müdürlükleri 22-24 Eylül 2021 tarihleri arasında veri girişi yapacak.

 Norm güncelleme işlemleri her ne kadar idari bir işlem olsa da ders yükü ve şube sayılarının bakanlığın yazısına göre öğretmenlerle de paylaşılması gerekmektedir. Öğretmenler, okul/kurum müdürlüklerinin girdikleri verileri kontrol etmeli, ilerleyen süreçlerde hatalı bilgi girişi sebebiyle norm fazlası duruma düşmemek için süreci yakından takip etmelidir.

 Okul/kurum müdürlüklerinin veri girişleri sonrasında ilçe milli eğitim müdürlükleri takvime göre 27-28 Eylül 2021 tarihlerinde onay işlemlerini gerçekleştirecek. Akabinde 29 Eylül - 5 Ekim 2021 tarihlerinde ise il milli eğitim müdürlükleri okul/kurum ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden geçen onayları bakanlık onayına sunacak. Bakanlık ise 13 Ekim 2021 tarihinde mesai bitimine kadar öğretmenlerin norm güncelleme işlemlerini tamamlamış olacak. 

 Norm kadro veri girişi bilgilendirme tutanağı okul/kurum'da görev yapan tüm öğretmenlere tebliğ edilecek.

 OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.