Öğretmenlerin 15-19 Kasım Mesleki Çalışma Programı Belli Oldu

Öğretmenlerin 15-19 Kasım Mesleki Çalışma Programı Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin 15-19 Kasım çevrim içi mesleki çalışma programını resmi yazıyla duyurdu.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen resmi yazıyla öğretmenlerin 15-19 Kasım tarihleri arasındaki çevrim içi mesleki çalışma programı belli oldu.

Detaylar Öğretmenmeb.com'da...

Öğretmenlerin mesleki çalışmaları, Ek-2'de yer alan açıklamalar doğrultusunda uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

Öğretmenler uzaktan eğitime internet erişimi olan herhangi bir yerden katılabilirler. Ancak talep etmeleri halinde Bakanlğımıza bağlı eğitim kurumlarının imkanlarını kullanarak da bu eğitimi tamamlayabilirler.

Uzaktan eğitim sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için öğretmenlerin EBA'ya girişi okul tür ve kademelerine göre farklı günlerde planlanmış ve Ek-2'de gösterilmiştir.

Resmi Yazıyı Görüntülemek İçin TIKLAYINIZ

Uzaktan Eğitime İlişkin Açıklamalar

  1. Öğretmenler mesleki çalışmalarını hizmetiçi eğitim yoluyla uzaktan yapacaklardır.
  2. Eğitimler EBA üzerinden yapılacaktır.
  3. EBA'ya giriş yapılarak "Mesleki Gelişim" başlığı altında yer alan "15-19 Kasım Mesleki Çalışmalar” adlı içerikten ulaşılacaktır.
  4. Her öğretmenin EBA üzerinden kendilerine sunulan eğitimlerden bir (1) eğitim faaliyetine katılması ve tamamlaması yeterli olacaktır.
  5. Eğitimler asenkron (eş zamanlı olmayan) olarak sunulmakta olup eğitim süresi içerisinde belirtilen günlerde tamamlanmalıdır. Öğretmenler belirtilen tarihlerde istediği zaman aralığında eğitimi alabilirler.
  6. Seminerde yer alan videoları eksiksiz izlediğinizde video isminin yanında yer alan işaret, yeşil tik simgesine dönüşmektedir. Herhangi bir sebeple eğitim yarıda bırakıldığında tekrar girişlerde eğitimler kaldığı yerden devam etmektedir.
  7. Eğitimler izlenirken browser (Crome, İnternet Explorer vb.) üzerinde başka bir sekme veya uygulama açılmamalı ve video atlanmamalıdır. (Sistemin uzun süre cevap vermemesi durumunda “F5” veya “CTRL+F5” tuşları ile sayfa yenilenebilir)

Ek-2'yi görüntülemek için TIKLAYINIZ

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER