Öğretmenlere 3600 Ek Göstergede Sona Gelindi, Haftaya Açıklama Yapılacak

Öğretmenlere 3600 Ek Göstergede Sona Gelindi, Haftaya Açıklama Yapılacak

Öğretmenleri de kapsayan 3600 ek gösterge hususunda gelecek hafta önemli bir açıklama yapılacak.

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, öğretmenleri de kapsayan 3600 ek gösterge konusunda gelecek hafta somut bir açıklama yapacaklarını açıkladı. Tek başlarına alacakları bir karar olmadığını vurgulayan Bilgin, çalışmalarda sona yaklaşıldığının sinyalini verdi.

 Kasım ayında Kamu Personeli Danışma Kurulu(KPDK) toplanacak. Toplantıda sendika temsilcilerinden çeşitli bakanlara kadar bir çok katılımcı olacak. Bakan Bilgin, 3600 ek göstergeyle ilgili toplantıda bilgi paylaşacak. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerinin dışında bazı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özellikle yönetici konumunda bulunanlardan ek göstergesi 2200 veya 3000 olanların da ek göstergelerinin 3600'e çıkarılmasının teklif edileceği tahmin ediliyor.

 Çalışma Bakanı Bilgin, asgari ücret ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar(ETY) konusunda da çalıştıklarını belirtirken gelecek hafta toplanacak KPDK'den neler çıkacağı eğitim camiası tarafından merakla bekleniyor.

 Öğretmenlerden önlisans veya lisans mezunu olanların ek göstergelerinin 3600'e çıkarılacağı, diğer derecelerdeki ek göstergelerin buna bağlı olarak yükseltileceği tahmin ediliyor. Daha önce emekli olmuş öğretmenlerle ilgili nasıl bir düzenleme yapılacağı da merak konusu.

 OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.