MEB'den ''EDUSIMTEAM Projesi Mesleki Gelişim Webinarları'' Konulu Resmi Yazı

MEB'den ''EDUSIMTEAM Projesi Mesleki Gelişim Webinarları'' Konulu Resmi Yazı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 14.01.2022 tarih ve ''EDUSIMTEAM Projesi Mesleki Gelişim Webinarları'' konulu resmi yazısı Ogretmenmeb.com'da...

"Fostering STEAM Education in Schools" (EDUSIMSTEAM) (Okullarda STEAM Eğitimin Teşvik Edilmesi) projesi bir Erasmus+ Merkezi KA3 İleriye Yönelik İşbirliği Projesi olup Avrupa Komisyonu tarafından seçilmiş 27 yenilikçi projeden biridir. Eğitimde yenilikçi uygulamaları, 21. Yüzyıl becerilerini destekleyen STEAM eğitimiyle algoritmik düşünme becerilerinin geliştirilmesini sağlamak projenin temel hedefleri arasındadır.  

Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü koordinesinde EDUSIMSTEAM Projesi kapsamında proje ortaklarıyla ve paydaşlarla birlikte okullarda görev yapan öğretmenler için çevrimiçi ortamda ekte  konuları, konuşmacıları, programı ve çevrimiçi toplantı oturum bilgileri yer  alan EDUSIMSTEAM Mesleki Gelişim Webinarları hazırlanmıştır.  İl Milli Eğitim Müdürlüğünüze bağlı okulöncesi, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde görev yapan öğretmenlerimiz "EDUSIMSTEAM Projesi Mesleki Gelişim Webinarları"na katılabilirler. Webinarların oturum başına katılımcı kotası 300 kişi ile sınırlıdır. İlk 300 kişiden sonra dışarıda kalan katılımcılar webinarları Scientix Türkiye Youtube Kanalından canlı izleyebilirler. Ayrıca canlı oturumlara katılamayanlar için webinar oturumlarının kayıtları EDUSIMSTEAM Projesi  http://edusimsteam.eba.gov.tr/ web adresinden de yayınlanacaktır. 

Bu sebeple İl Milli Eğitim Müdürlüğünüze bağlı okullarda görev yapan tüm öğretmenlere söz konusu çevrimiçi Mesleki Gelişim Webinarlarının duyurulması ve STEAM eğitimiyle ilgilenen öğretmenlerin webinarlara katılmaya teşvik edilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Özgür TÜRK       

Bakan a.       

Genel Müdür

Ek: EDUSIMTEAM Mesleki Gelişim Webinarları Programı İçin TIKLAYINIZ

OGRETMENMEB.COM

Etiketler :