Kaymakam'dan öğretmene:"Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle"

Kaymakam'dan öğretmene:"Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle"

Artvin Kemalpaşa Kaymakamı Faruk Saygın ziyarete gitti okulda, kendisin karşılayan ve el uzatan öğretmene "Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle" dediği iddia edildi.

Eğitim camiasını üzen olay Artvin Kemalpaşa ilçesinde yaşandı..

Gelen bilgilere göre Artvin Kemalpaşa Kaymakamı Faruk Saygın ziyarete gitti okulda, kendisin karşılayan ve el uzatan öğretmene "Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle" dedi.

Konuyu gündeme getiren Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu,"Kimse unutmasın kapıkulu değil öğretmeniz" diyerek tepki gösterdi.

Emiralioğlu açıklamasının devamında şunları söyledi:

"Bugün ÇPAL'ye okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı M. Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir.
Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık Kaymakam, sen kimsin, ücretli misin diyerek tehditvari konuşmuştur, ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur. Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız.”