Hangi Öğretmenler Yüzde Elli ve Yüzde Yüz Artırımlı Hizmet Puanı Alabilir?

Hangi Öğretmenler Yüzde Elli ve Yüzde Yüz Artırımlı Hizmet Puanı Alabilir?

MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin son haline göre hangi öğretmenlerin yüzde elli ve yüzde yüz artırımlı hizmet puanı alabileceğini Ogretmenmeb.com olarak açıklıyoruz...

MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde 19 Haziran 2020 tarihinde önemli değişiklikler yapıldı. Yüzde 25 artırımlı hizmet puanı uygulaması kaldırıldı.

Zorunlu hizmetini tamamlayıp da zorunlu hizmet kapsamındaki bir okulda görev yapmaya devam eden tüm öğretmenler artırımlı hizmet puanı alabilecekler.

Peki hangi öğretmenler yüzde 50 artırımlı alacak? Hangi öğretmenler yüzde 100 artırımlı alacak?

19 Haziran 2020 tarihi öncesinde zorunlu hizmetini tamamlamış ve üzerinden yeterince süre geçtikten sonra yüzde 100 artırımlı hizmet puanı almaya başlamış öğretmenler, okul değiştirmediği sürece yüzde 100 artırımlı hizmet puanı almaya devam edecekler. Okul değiştirdiklerinde bu haklarını kaybetmiş olacaklar. Gittikleri okul zorunlu hizmet kapsamındaysa yüzde 50 artırımlı hizmet puanı almaya devam edecekler. Zorunlu hizmet kapsamında değilse artırımlı hizmet puanı alamayacaklar.

19 Haziran 2020 tarihi öncesinde yüzde 100 artırımlı almaya başlamamış öğretmenlerin bu tarihten sonra yüzde 100 artırımlı hizmet puanı alma imkanı yoktur. Sadece yüzde 50 artırımlı hizmet puanı alabilirler.

Örneğin 19 Haziran 2020 öncesi yüzde 100 artırımlı almaya başlayan bir öğretmenin çalıştığı okulun hizmet puanı 24 olsun. Öğretmen bu okulda kaldığı sürece yılda 48 puan alır. Ama tayin ister ve yılda 24 hizmet puanı olan zorunlu hizmet kapsamındaki bir okula giderse, yılda toplam 36 puan alır.

Başta belirttiğimiz gibi yüzde 25 artırımlı uygulaması ise tamamen kaldırıldı.

Ogretmenmeb.com olarak öğretmenlere dair her konuda bilgilendirici yazılar yazmaya devam edeceğiz...

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
8 Yorum