İl dışında seminer alacak öğretmenlere önemli ve kritik görev

İl dışında seminer alacak öğretmenlere önemli ve kritik görev

Mevcut durumda kurumlarında görev yapmaktayken başka bir kurumda yani görev yaptığı ilin dışında başka bir ilde seminer alan öğretmenlerle ilgili olarak bakanlık önemli ve kritik bir görev verdi. İşte o görev...

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına görev yapmakta olan öğretmenlerin mesleki seminer çalışmaları için yapacakları iş ve işlemler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi.

Bu sene çok sayıda görevin ve çok farklı uygulamanın olacağı Haziran ayı mesleki çalışmalar sebebiyle görev yaptığı ilin sınırları dışında başka bir ilde mesleki çalışmalarını yapacak olan personel için Milli Eğitim Bakanlığı bir görev yayınladı.

Buna göre 24 Haziran tarihinde tüm öğretmenler sene sonu öğretmenler kurulu toplantısına katılacaktır. İl dışında bulunan öğretmenler ise ilgili toplantıya çevrimiçi olarak katılacaklardır. Yani okullar söz konusu sene son öğretmenler kurulunu çevrimiçi toplantı programları ile yayınlayacaklardır. Konuyla ilgili okullardan ekran görüntüleri isteneceği il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından beyan edildi.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER