Görev yaptığı il dışında tatil yapan öğretmenlere uyarı geldi!

Görev yaptığı il dışında tatil yapan öğretmenlere uyarı geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ikinci kez başvuruya açılan il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değişikliğinde bulunacak olan öğretmenler için bazı kritik detaylar ortaya çıktı. İl dışı isteğe bağlı ikinci duyurusunda yer alan işte o detay…

İller arası yer değişikliği başvurusunda bulunacak olan öğretmenler için başvuru işlemleri 11 ve 16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Başvuru sonrası yerleşmeye hak kazanan öğretmenler için atama işlemleri 18 Temmuz tarihinde tamamlanmış olacak. Bu süreçte farklı bir ilde yaz tatilini geçiren öğretmenler ne yapacak?

Konu ile ilgili ilk açıklama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan iller arası isteğe bağlı ikinci duyuru metninde geldi. Başvuruda bulunmak isteyen öğretmen görev yaptığı il ya da ilçe dışında ise ne yapacak?

Onların ki Geçersiz Olacak!

Böyle bir durumda her türlü iletişim aracını kullanarak kadrosunun bulunmuş olduğu eğitim kurumu müdürlüğünü bilgilendirmek zorunda kalacak. Bu şekilde başvurunun onaylanmasını talep edecek.

Eğitim Kurumu yöneticisi belirtilen süre içerisinde başvuruyu onaylayacak. Yapılan başvuru sırasıyla Eğitim Kurumu Müdürlüğü, İlçe ve İl eğitim müdürlüğü tarafından onaylandıktan sonra ancak geçerlilik kazanacak. Herhangi bir şekilde bu birimlerden biri tarafından onaylanmayan başvuru geçersiz sayılacak.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER