Ek derslerden büyük kesinti yapılacak

Ek derslerden büyük kesinti yapılacak

Nisan ayında ödenecek olan ek ders ücretlerinden büyük kesintiler yapılacak. Kesintiler neden yapılacak? Kesintilerin toplam tutarı ne kadar?Detaylar haberimizde...

Nisan ayının son haftasında bütün eğitim kurumlarında öğretmen ve yöneticilerin ek ders hesapları sistemlere girildi. Bahsi geçen kamu maliye bilgi sistemi ek derslerin işlenmiş olduğu sistemdir.

Ek ders ücretleri bu ay kamu maliye bilgi sistemine 8 ve 12 Nisan tarihlerindeki Bayram tatili sebebiyle, 23 Nisan tatili sebebiyle, 1 Nisan'daki yerel seçimler ertesi tatil sebebiyle girilmedi.

8-12 Nisan tarihlerindeki bayram tatili sebebiyle öğretmenlere hiçbir suretle ek ders ücreti ödenmeyecek. Ancak 1 Nisan ve 23 Nisan tarihlerindeki ek ders ücretlerinden sadece nöbet görev ücretleri ve ders dışı eğitim çalışmaları için yapılan egzersiz ücretleri kesilecek.

8-9 Nisan tarihlerinde okula gelen yöneticilere ise ek ders ödemesi yapılacak.
Ayrıca 29 - 30 Nisan tarihlerinde öğretmenlere hafta bütünlüğünün bozulmuş olması sebebiyle ek ders ödemeleri nisan ayı hesaplamaları çerçevesine dahil edilmedi.

29 - 30 Nisan tarihlerinde okul yöneticilerine, BT rehber öğretmenlerine, okul rehber öğretmenlerine ek ders ve nöbet ödemesi yapılacak.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.