BİLSEM öğretmen seçme ve atama sözlü sınav sonuçları belli oldu!

BİLSEM öğretmen seçme ve atama sözlü sınav sonuçları belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM öğretmen seçme ve atama sözlü sınav sonuçlarını açıkladı. Kılavuz kapsamında sözlü sınav sonuçları ile tercih yapmaya esas puanlarda belli oldu

Uzun süredir bekleniyordu. BİLSEM öğretmen seçme sınav sonuçları açıklandı. Sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Sınav sonuçlarını kontrol ettikten sonra oluşabilecek itirazlara yönelik tüm talepler 9 ve 11 Temmuz tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne yapılabilecek.

Sözlü sınavlara yönelik yapılan itirazların sonuçları ise hak sahibine yazılı olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bilgi verilecek. BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama sözlü sınav sonuçları ardından tercih dönemi başlıyor.

Bu yıl tercihler 18-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama sözlü sınav sonuçları ve tercih yapmaya esas puanları görüntülemek isteyen linke tıklayarak (BİLSEM SORGU) sorgulama sayfasına geçiş yapabilir.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER