5.6.7.8.9.10.11.12.sınıf öğrencileri ve öğretmenler dikkat! 10 Haziran pazartesi günü okullar tatil mi?

5.6.7.8.9.10.11.12.sınıf öğrencileri ve öğretmenler dikkat! 10 Haziran pazartesi günü okullar tatil mi?

Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 20 milyondan fazla öğrenci karne heyecanı yaşamaya başladı. Öğrenciler okul olup olmadığını öğrenmek istiyorlar.

2023-2024 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi Haziran ayında sona erecek. Öğrenciler yaz tatili için gün sayıyor. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre okullar 14 Haziran Cuma günü karne törenleriyle kapanacak.

Öğrenciler bu tarihe kadar derslere devam edecek. 10 Haziran Pazartesi günü yoklama alınıp alınmayacağı konusunda belirsizlik yaşıyorlar. Yoklama durumu okul idaresinin kararına bağlı olsa da son hafta yoklamaların alınması bekleniyor.

Öğrenciler 14 Haziran'da karnelerini alarak yaz tatiline başlayacaklar. Yıl boyunca verdikleri emeğin karşılığını öğrenecekler. Her okulun idare bölümüne göre yapılacak etkinlikler değişkenlik gösterebilir. Her okulun kararı farklılık gösterebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.