Şube müdürü maaşları öğretmen maaşlarının altında kaldı

Şube müdürü maaşları öğretmen maaşlarının altında kaldı

Temmuz ayında memur maaşlarına gelen%19.31'lik oranla yeni memur maaşları hesaplamaya başlandı. Peki aynı kademede ki şube müdürü ile öğretmen maaşı karşılaştırıldığında aradaki fark kaç liradır? Temmuz ayında memur maaşlarına gelen % 19.31'lik oranla yeni memur maaşları hesaplamaya başlandı. Peki aynı kademede ki şube müdürü ile öğretmen maaşı karşılaştırıldığında aradaki fark kaç liradır?

Eş ve çocuk yardımı hesabı olmadan yapılacak olan şube müdürü maaşı temmuz ayında 3. derece 1. kademedeki bir şube müdürü için 51.642 lira olarak hesaplanacaktır. Aynı durumdaki bir öğretmenin uzman öğretmen olarak hesaplandığında maaşı ise 47.922 lira olarak hesaplanacaktır.

Ancak öğretmenler bir de üzerine ek ders almaları durumunda şube müdürlerinden daha fazla ücret alan taraf olacaklardır. Tüm bunların yanında bir de başöğretmen olan bir öğretmenin Temmuz ayındaki maaşı 52.201 lira civarında olacaktır.

Ek ders ücreti ile beraber bu öğretmenler 60 bin lira da fazla maaş alabileceklerdir. Şube müdürleri ise kendilerinin de uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kariyer basamaklarından yararlandırılmalarını sendikalardan istemelerine rağmen söz konusu talepleri Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda karşılık bulamamıştır.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER