Öğretmenlerin ek ders ücreti 250 TL'yi geçecek

Öğretmenlerin ek ders ücreti 250 TL'yi geçecek

Mevcut durumda Öğretmenlerin ek ders ücreti 105 TL'dir. Temmuz ayında yapılacak olan %20 zamla beraber söz konusu ücret 126 TL olacaktır. Peki 126 TL'lik ücret Nasıl oluyor da 252 TL'ye ulaşıyor. Detaylar haberimizde...

Bilindiği üzere destekleme ve yetiştirme kurslarında öğretmenlerin alacağı ücretler normal ek ders ücretinin 2 katı olarak ödenmektedir. Temmuz ayında öğretmenlere yapılacak olan %20 zamla beraber 105 TL olan ek ders ücreti 126 TL olacaktır.

Söz konusu 126 TL'lik ücret destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alan öğretmenlere saat başına 252 TL olarak ödenecektir. Destekleme ve yetiştirme kursları Yaz Boyu Kurs Merkezi olarak belirlenmiş olan okullarda devam edecektir.

Öğretmenler istemeleri halinde söz konusu kurslarda görev alabileceklerdir. Ayrıca yaz tatilinde öğretmenlerden girmiş oldukları ek ders ücretlerinin maaş karşılığı olan 15 saati kesilmeyeceği için öğretmenler yaz boyu ayda kaç saat ek derse girmişlerse o kadar Saat ücreti alacaklardır.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum