Öğretmen maaşları 15'inden önce mi yatacak

Öğretmen maaşları 15'inden önce mi yatacak

16 Haziran Perşembe günü 9 günlük bayram tatiline gireceğimiz şu süreçte tüm Memurların ve dolayısıyla öğretmenlerin maaşlarının erkene çekilmesi yani 10 Haziran tarihinden itibaren ödenmeye başlanması durumu mümkün müdür? Detaylar haberimizde...

Önceki yıllarda Bayram tatiline denk gelen maaş ödeme dönemleri Memurların ve öğretmenlerin alışveriş yapabilmeleri ve ihtiyaçları giderebilmeleri amacıyla bir hafta erkene çekilebilmekteydi.

Ancak tasarruf tedbirleri sebebiyle memur maaşları Kurban Bayramı Ramazan Bayramı gibi özel günler Dolayısıyla erkene çekilemeyecek. Dolayısıyla 16 Haziran tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı için memur maaşları 15 Haziran Cumartesi günü hesaplara yatacak.

Ek ders ücretleri ise Haziran ayının ilk haftasında hesaplara yattı. Söz konusu ücretlerini almamış olan öğretmenlerin ek ders ücretleri ise 10 Haziran tarihinden itibaren hesaplara yatacaktır.

Zamlı memur maaşları ise tüm memurlara 15 Temmuz tarihinde ödenecektir. 15 günlük maaş farkları ise memurların hesaplarına temmuz ayının sonunda geçecektir.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum