Öğretmenlerin Eğitime Hazırlık Ödeneği Ne Kadar ve Ne Zaman Yatacak?

Öğretmenlerin Eğitime Hazırlık Ödeneği Ne Kadar ve Ne Zaman Yatacak?

Öğretmenlerin eğitime hazırlık ödeneği ne kadar yatacak? Öğretim yılına hazırlık ödeneği hangi tarihte yatar?

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı yaklaşırken, öğretmenler bir taraftan eğitime hazırlık ödeneğini beklemeye başladılar. Peki eğitime hazırlık ödeneği ne kadar yatacak? Kırtasiye yardımı hangi tarihta yatacak? Ogretmenmeb.com olarak açıklayalım...

6. Dönem Toplu Sözleşmenin "Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme" bölümünün "Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği" başlıklı 11. maddesinde, "657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesinde öngörülen öğretim yılına hazırlık ödeneği; 2022 yılında 1.325 TL, 2023 yılında 1.400 TL olarak ödenir." hükmü yer almaktadır.

Bu hüküm gereğince 2023 öğretim yılına hazırlık ödeneği olarak öğretmenlere 1400 TL ödenecektir.

7. dönem toplu sözleşme görüşmeleri neticesinde eğitime hazırlık ödeneğinde artışa gidilmiştir. Fakat bu artış 2024 yılından itibaren geçerli olacaktır.

Eğitime hazırlık ödeneği genel olarak eylül ayının 3. haftasından itibaren yatırılmaktadır. Bu yıl da 20 Eylül ve sonrasında bu ödeneğin hesaplara yatırılmasını beklemekteyiz.

Ogretmenmeb.com olarak eğitim-öğretim yılına hazırlık ödeneğinin en az asgari ücret kadar ödenmesi gerektiğini düşünmekteyiz...

Etiketler :