Öğretmenlerin Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Ay Bitmeden Ödenecek

Öğretmenlerin Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Ay Bitmeden Ödenecek

Milli Eğitim Müdürlükleri, öğretmenlerin aralık ayı ek ders ücretlerini aralık ayı bitmeden ödeyecek.

 Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan öğretmenlerin ek ders ücretleri il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin planlamalarına göre genellikle ilgili ayın 1-30/31'i arasında veya ilgili ayın 15'i ile takip eden ayın 14'ü arasında hesaplanıp takip eden bir kaç gün içinde ödeniyor.

  Örneğin 15 Kasım-14 Aralık arasında hesaplanan ek ders ücretleri 15-20 Aralık tarihlerinde, 1-30 Kasım tarihlerinde hesaplanan ek ders ücretleri ise aralık ayının ilk haftasında ödendi veya ödenecek. Aralık ayında ise ek ders ücretleri bu kriterlerin dışında olarak erkenden öğretmenlerin hesaplarına yatırılacak.

  Ek ders ücretleri ilgili ayın 15'ine kadar hesaplanan öğretmenlerin 15-31 Aralık 2021 tarihleri arasındaki ek ders ücretleri ve ek ders ücretleri ilgili ayın son gününe kadar hesaplanan öğretmenlerin 1-31 Aralık 2021 tarihleri arasındaki ek ders ücretleri aralık ayı bitmeden ve takriben 27-31 Aralık 2021 tarihleri arasında ödenecek.

  31 Aralık 2021 tarihinde mali yıl kapandığı için ilgili yılın ödemeleri 2022 bütçesine kalmayacak. Dolayısıyla  okul/kurum idarecilerinin, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sonradan telafisi zor olan bu ödemelerde gerekli hassasiyetleri göstermesi, öğretmenlerin de kendi ek ders ücretlerinin doğruluğundan emin olması gerekmektedir.

  Ocak ayının 1'inde ek ders ücretleri zamlanacağından aralık ve ocak aylarını kapsayan bir ek ders ödemesi mümkün olmamakla birlikte, zamlı ödeme yapılacağından kamu zararı oluşacak ve ödemeye onay veren ve ödeme yapan idare sorun yaşayacaktır.

 OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :