Doğum İznindeki Öğretmene ''Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği'' Verilir Mi?

Doğum İznindeki Öğretmene ''Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği'' Verilir Mi?

Analık iznindeki öğretmene kırtasiye yardımı olan ödenek verilir mi? Öğretim yılına hazırlık ödeneği doğum izninde ödenir mi? Detaylar Ogretmenmeb.com'da...

2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk ayı biterken öğretmenlerin neredeyse tamamına öğretim yılına hazırlık ödeneği verildi. Peki analık iznindeki öğretmene öğretim yılına hazırlık ödeneği verilir mi? Doğum izninde kırtasiye yardımı ödenir mi sorusunu Ogretmenmeb.com olarak cevaplayacağız...

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ek 32. maddesine göre öğretim yılına hazırlık ödeneği fiilen görevde olan öğretmenlere verilmektedir.

Ayrıca öğretim yılının başladığı aydan birinci dönemin sonundan önce göreve başlayanlara yüzde 75, ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara ise yüzde 50 oranında ödeme yapılmaktadır.

Mevcut kanun ve yönetmelikler incelendiğinde doğum izninde olan öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneği verilmeyeceği sonucu çıkmaktadır.

Eylül ayında doğum izninde olan öğretmene bu ödeme yapılmayacaktır.

Göreve döneceği tarihe göre yüzde 75 veya yüzde 50 oranında ödeme yapılabilecektir.

Analık iznindeki öğretmenlerimiz göreve döndükleri anda bu ödemeyi talep edeceklerdir. Göreve başladıkları tarihe göre de hesaplama yapılacak ve belirlenen oranda ödeme yapılacaktır.

2021-2022 yılında öğretim yılına hazırlık ödeneği kadrolu öğretmenlere yaklaşık olarak 1242 TL olarak ödenmiştir.

Yüzde 75 oranında ödeme yapılırsa yaklaşık 931 TL verilecektir.

Yüzde 50 oranında ödeme yapılırsa yaklaşık 621 TL verilecektir.

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :