Banka Promosyon Miktarları Revize Ediliyor

Banka Promosyon Miktarları Revize Ediliyor

Ekonomik dalgalanmalar sebebiyle sendikaların da devreye girmesi sebebiyle bazı il ve ilçelerde yapılan banka ihale promosyonlarının yeniden değerlendirilmesi bekleniyor.

Ekonomide yaşanan dalgalanmalar sebebiyle ihale rakamlarının düşük kalması ve diğer illerde yapılan banka promosyon ihalelerinin yüksek rakamlar ile sonuçlanması sebebiyle birçok ilde yapılan ihalenin çalışan personelin lehine revize edilerek tekrar değerlendirilmesi ve promosyon rakamlarının güncellenmesi için çalışma başlatılması yönünde talep yazıları oluşturuldu.

81 ilde bir çok sendika kurumlara banka promosyon ihalelerinin güncellenmesi gerektiği yönünde talepte bulunarak, halen bir çok ilde neticelenen ihalelerde 5 yıllığına anlaşmaya varılan rakamların 17-18 bin TLleri bulduğu biliniyor. Bu rakamlar karşısında mağdur olduğunu ifade eden kamu çalışanları, yaşanan bu mağduriyetin sona ermesi için girişimlerde bulunuyor. Kocaelide Sağlık-Sen ve Öz Sağlık-İş sendikası da bu konuda harekete geçerek, pandemide canla başla çalışan sağlık çalışanlarının bu mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışma başlattı. 
 
Şimdi gözler bankalardan gelecek olan cevaba çevrildi.

İŞTE SENDİKALARIN O TALEP YAZILARI: 

Kaynak: Ajanskamu