Bu yaz o öğretmenlerin yazı tam 40 bin TL alacaklar

Bu yaz o öğretmenlerin yazı tam 40 bin TL alacaklar

Bilindiği üzere yaz tatilinde öğretmenler ek ders ücreti alamazlar. Ancak yaz okulları kapsamında açılacak olan DYK'lara başvuru yapan öğretmenlerimiz ek ders ücreti alabileceklerdir.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapmakta olan öğretmenlerin yaz tatilinde Kurs Merkezi olarak belirlenen okullarda belirtilen branşlarda açılacak olan kurslarda görev alma hakları vardır.

Kurs başvuruları 3-12 Haziran tarihleri arasında yapıldı. Öğrencilerin kurs başvuruları da yine aynı şekilde 3-12 Haziran tarihleri arasında yapıldı.

Yaz okulu kapsamında açılacak olan kurslara bilişim teknolojileri, görsel sanatlar, müzik, Beden eğitimi öğretmenleri başvurulacaktır. Söz konusu kurslarda ilgili branş öğretmenlerinin derslerinden açılacaktır.

Kurslara görev alacak olan öğretmenler haftada ortalama 20 saate kadar ders okutabileceklerdir. Buna göre ayda 80 saat ders okudum Bir öğretmen destekleme ve yetiştirme kursları usulünce 160 saat üzerinden ücret alacaktır. Bu da 20.000 liranın üzerinde bir ücrete tekabül etmektedir.

İki ay sürecek olan söz konusu kurslarda görev alan öğretmenler 40 bin liranın üzerinde para kazanacaklardır.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER