Milli Eğitim Bakanlığı geleceğin sporcuları için yetenek avına çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı geleceğin sporcuları için yetenek avına çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda bulunan yetenekli öğrencilerin tespit edilmesi adına pir proje başlattı. Söz konusu proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tüm ülke genelinde öğrencilere yetenek taraması yapacak. Peki söz konusu yetenek testleri hangi sınıflara hangi tarihlerde uygulanacak?

Bu kapsamda tüm ülke genelinde 27 Mayıs-06 Haziran 2024 tarihleri arasında sportif Yetenek Taraması kapsamlı testleri (eğitimlere devam eden 4.sınıflar) yapılacağından önceden belirlenen test takvimine göre ilçesi, günü ve saati belirtilen plan doğrultusunda taramalar yapılacaktır.

Aynı zamanda alan taramaya katılacak olan öğrencilerin (1151 kişi) okullarına bildirilmesi, sınıf öğretmenleri aracılığıyla velileri ile iletişime geçilmesi tabloda belirtilen ölçüm salonuna ilgili tarih ve saatte kendi imkanları ile gelmelerinin sağlanmaları gerekmektedir.

Alan tarama testleri neticesinde başarılı olan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Müdürlükleri tarafından planlanacak olan eğitimlere tabi tutulacaktır. Söz konusu tarama testlerinin idaresi ve sevki okul yönetimi tarafından yapılacaktır.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.