Memurlara kılık kıyafet uyarısı

Memurlara kılık kıyafet uyarısı

Kamu Kurum ve kuruluşlarında bulunan tüm memurlar 657 sayılı devlet memurları kanununa tabidirler. Söz konusu kanunla ilgili kılık kıyafet yönetmeliği tüm memurları ilgilendirir. Kılık kıyafet yönetmeliği ile ilgili Kamu Kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele tebliğ edilmesi için bir yazı gönderildi. İşte söz konusu yazının detayları...

Kamu Kurum ve kuruluşlarında görev yapan bütün memurlar 657 sayılı devlet memurları kanununa ve kılık kıyafet yönetmeliğine tabi olarak hizmet vermektedirler. Kamu personelinin mevsim şartlarına uygun giyinmesinde düzenleyen söz konusu yönetmelikler doğrultusunda valilikler tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına kılık kıyafetle ilgili bir yazı gönderilmiştir.

Söz konusu yazıda "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik' in 11. Maddesi ''Yaz döneminde personelin kılık ve kıyafeti 15 Mayıs 15 Eylül tarihleri arasında uygulanır'' hükmü gereğince, ilimiz kamu kurum ve kuruluşlarında 15/05/2024 tarihinden itibaren yazlık kıyafet uygulamasına geçilmesi hususunda" şeklinde belirtilmiştir.

Söz konusu uygulama gereği kamu personeli ilgili tarihler arasında yazlık kıyafet kullanabileceklerdir.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.