Memurlara evden çalışma modeli

Memurlara evden çalışma modeli

Kamu Kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan milyonlarca memurun pandemi döneminde uzaktan ve esnek çalışma usulü ile çalıştıkları bir dönem yaşanmıştır. Ancak kamuda tasarruf tedbirleri gereği yeniden aynı sürece dönülmesi mümkün mü?

Hazine ve maliye bakanı Mehmet Şimşek ile Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından 13 Mayıs Pazartesi günü kamuoyuna tanıtılan kamuda tasarruf tedbirleri paketi kapsamında memurların en çok merak ettiği konulardan biri esnek ve uzaktan çalışma modelinin hayata geçip geçmeyeceğidir.

memurrr.webpKamuda çalışan milyonlarca memurun bir kısmının evden dönüşümlü ve uzaktan diye tabir edilen usullerle çalıştırılması kamu kurum ve kuruluşlarının tüketeceği enerjiyi azaltabilir ve tasarrufları artırabilir.

uzaktan-calisma.jpgKonuyla ilgili çalışmalarının olduğunu belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek İlerleyen zamanda Bununla ilgili bir adım atılabileceğini söyledi.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.