Memur maaşları hesaplandı 1400 TL kesinti var

Memur maaşları hesaplandı 1400 TL kesinti var

Memur maaşları her ayın 15'inde hesaplara yatmaktadır. Mayıs ayı özelinde yatacak olan maaşlardan 1400 TL kesinti yapıldı. Peki söz konusu kesinti neden yapıldı? Memurlara kesilen tutarlar geri ödenecek mi? Detaylar haberimizde...

Kamu Kurum ve kuruluşlarında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışan personelin maaşları 15 Mayıs tarihinde yatacaktır. Yatacak olan maaşlardan Anayasa Mahkemesi kararı gereği kesinti yapıldı. Toplu sözleşme ikramiyesi olarak adlandırılan üye sayısı %3 barajın üzerinde olan sendikalara üye olan memurlara ödenen tutarla ilgili Anayasa Mahkemesi bir karar almıştı.

mayis-memur-kesinti.jpgAlınan bu karara göre bundan sonra toplu sözleşme ikramiyesi tüm sendika üyesi olan memurlara eşit olarak paylaştırılacaktır. İlk defa şubat ayında yürürlüğe giren kararla ilgili ilk kesinti de şubat ayında yapıldı.

mayis-kesinti.jpgHer ay söz konusu karar gereği Toplu sözleşme ikramiyesi Memurlara 350 TL eksik yatmaktadır. Karardan bu yana ödenecek olan 4 maaş olan mayıs ayı maaşından da kesilecek 350 TL ile birlikte Şubat ayından bu yana toplam kesinti 1400 TL'ye ulaşmıştır.

Kamusen ve Memursen söz konusu kesintilerle ilgili geri ödeme talebinde bulunsa da süreç hala devam etmektedir.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.