Maaşınızdan yapılan kesintileri görün

Maaşınızdan yapılan kesintileri görün

Kamu kurumu kuruluşlarına görev yapmakta olan memurların maaşları hesaplara yattı. Peki maaşınızdan yapılan kesintileri görmek için ne yapmak gerekmektedir? Tüm detaylar haberimizde...

Kamu kurumla kuruluşlarına görev yapmakta olan memurların maaşları 15 Mayıs itibariyle hesaplara yatmıştır. Hesaplara yatan Maaşlar kamu maliye bilgi sistemi adı verilen sistem üzerinden hesaplanmakta ve hesapları aktarılmaktadır.

Kamu maliye bilgi sistemi yani KBS memurların maaşları için muhasebe servisleri tarafından ve kurum amirleri tarafından çeşitli düzenlemeleri yapmak için kullanılır. Fakat kamu maliye bilgi sistemine girerek maaş bordrolarına bakabilmek için kurum amiri veya İl ilçe muhasebe servisi çalışanı olmak gerekmektedir.

Ancak memurların e-devlet üzerinden yapacakları işlemler ile maaşlarını ve maaş bordolarını görüntülemeleri mümkündür. Görüntülenecek olan maaş bordroları kamu maliye bilgi sistemi üzerinden çekilmektedir. Söz konusu bordrolar ile memurlar maaşlarından yapılan bireysel emeklilik de dahil olmak üzere bütün kesintileri görebilmektedirler.

Maaş bordronuzu görüntülemek için tıklayınız.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.