LGS'de öğrencilerin sınav yerleri değiştirildi

LGS'de öğrencilerin sınav yerleri değiştirildi

2024 yılında 2 Haziran tarihinde uygulanacak olan LGS için kritik dönemece yaklaşıldı. Öğrencilerin sınav yerleri için Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir uygulamaya geçti. Bundan sonra öğrenciler kendi okullarında sınava giremeyecekler. İşte öğrencilerin yeni sınav yerleri.

2 Haziran tarihinde uygulanacak olan LGS için 2 yıllarda her öğrenci Kendi okulunda sınava girmekteyken Bu yıl farklı bir uygulamaya gidildi. Bu sene düzenlenen uygulama gereği öğrenciler artık kendi okullarında sınava giremeyecekler.

2024 yılında LGS için öğrenci başvuruları otomatik olarak alınmadı. Sınav başvuruları öğrenci velilerinin ve öğrencilerin isteklerine göre yapıldı. Bu durumda sınava girecek olan öğrenci sayılarında büyük bir azalış meydana geldi.

Söz konusu azalıştan dolayı her okulda sınav düzenlenmesine Gerek de kalmadı. Bundan Böyle söz konusu uygulamanın devam etmesi halinde öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınav merkezi olarak belirlenmiş olan okullarda sınava girecekler.

Her il ve ilçe merkezinde belirlenmiş olan okullar ihtiyaca göre düzenlenecek. Öğrencilerin sınava girecekleri yerler ise sınavdan bir hafta önce belli olacak.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.