Memur ve Emekli Maaşlarına Etki Edecek Enflasyon Oranı Pazartesi Günü Belli Olacak

Memur ve Emekli Maaşlarına Etki Edecek Enflasyon Oranı Pazartesi Günü Belli Olacak

Memur ve emekli maaşlarına yüzde 5 + enflasyon farkı oranında zam yapılacak. Enflasyon oranı pazartesi günü belli olacak.

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, asgari ücrette yüzde 50.5'lik zammı anımsatarak, "Kamu görevlileriyle çok güzel bir anlaşma yapılmış sıra emeklilerde. Onların da hakkını vermek lazım, Hazine, sabit gelirliler konusunda sıkıntı çıkarmayacak" dedi.

3 Ocak 2022 Pazartesi günü açıklanacak enflasyon oranı memur ve emekli maaşlarına yapılacak zamda belirleyici olacak. Bu yılın ikinci altı aylık döneminde gerçekleşen enflasyon SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı olacak.

Memurlara yapılacak ek zam görüşmeleri de bu oran netleştikten sonra gerçekleştirilecek. Bu oranın enflasyon farkıyla beraber yüzde 15.7 civarında olması bekleniyor.

Ogretmenmeb.com olarak yüzde 15'lik zammın son derece yetersiz olacağını düşünüyor, en az yüzde 50 oranında zam yapılmasının mecburiyet olduğunu düşünüyoruz...

Etiketler :