MEB, Okulların Kantin Gelirlerini Yükseltmelidir

MEB, Okulların Kantin Gelirlerini Yükseltmelidir

Okullarda kantin gelirleri ciddi oranda düştü. Okul yönetimleri gelir yaratmakta zorlanıyor...

Koronavirüs salgını sebebiyle okulların kantin gelirleri yüzde 50 oranında düşürülmüştü. Kantinciler kira bedelinin yarısını ödemeye başlamıştı. Okullar tam kapasite açılmasına rağmen kiralar hala daha yüzde 50 ödenmektedir.

Kira kontratlarının uzun süreli yapılmış olması sebebiyle zaten düşük kira anlaşmaları devam ederken, bir de yarısının ödeniyor olması okulların kantin gelirlerini ciddi oranda düşürmüştür.

Asgari ücrete yapılan zamla beraber okul aile birliği tarafından çalıştırılan personellerin giderleri ciddi oranda artmış durumda.

Bununla beraber okulların en büyük gelir kalemlerinden biri olan kantinlerin az miktarda kira ödemesi, okul yöneticilerini kara kara düşündürmektedir.

Ogretmenmeb.com olarak MEB tarafından gönderilecek yeni bir resmi yazıyla kantin kira bedelllerinin tamamının ödenmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Ogretmenmeb.com'a ulaşan okul yöneticileri de bu durumdan oldukça şikayet etmektedir.

Ayrıca MEB, kira sözleşmelerinin yenilenmesi, düşük kira bedelli olan okulların mağdur olmaması adına yeniden sözleşme yapılması konusunda da okullardan yana bir tavır göstermelidir.

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL