MEB'den Talimat: Personel Görevlendirmelerini İptal Edin

MEB'den Talimat: Personel Görevlendirmelerini İptal Edin

Milli Eğitim Bakanlığı, görevlendirmesi başka yerde olan personelin, görevlendirmesinin iptalini istedi.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), başka kurumlarda görevlendirilen personelin görevlendirmelerinin iptal edilerek yerlerine dönmelerini istedi. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer imzalı yazıda temizlik, güvenlik, ulaşım ve beslenme hizmetlerinde görevli olup başka kurumlarda görevlendirilen personellerin görev onaylarının iptal edilmesi istendi.

 Temizlik, güvenlik, ulaşım ve beslenme hizmetleri kapsamında görevli işçilere, sürekli işçiler, güvenlik görevlilerinr, hizmetli, idari destek personeli ve benzeri görevleri yürüten personele görev kapsamı dışında başka görev verilmemesi istendi. Bu kapsamda bulunan ve başka kurumlara görevlendirilen personelin görevlendirmelerinin ivedilikle sona erdirilip kadrolarının bulunduğu kurumlara veya ihtiyacı olan eğitim kurumlarına görevlendirilmeleri istendi.

 Okulların tüm kademelerde ve tam zamanlı olarak yüz yüze açılmasından sonra, okul/kurum müdürlüklerinde yaşanan personel eksikliği sebebiyle bu yazının gönderildiği, eğitim öğretim hizmetlerinde herhangi bir aksamaya yer verilmemesi istendiği anlaşılmaktadır.

 MEB, özellikle salgın sürecinden geçtiğimiz şu günlerde özellikle temizlik personeli açısından eksikleri tespit edip bir an önce gidermeli, İŞKUR ile koordineli çalışarak bu alandaki personel açığını bir an önce kapatmalıdır.

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :