Bakan Bilgin'den 3600 Ek Gösterge Konusunda Yeni Açıklama

Bakan Bilgin'den 3600 Ek Gösterge Konusunda Yeni Açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den 3600 ek gösterge konusunda yeni açıklama geldi.

  TMBB Plan ve Bütçe Komisyonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesinin sunumunu yapan bakan Bilgin, 3600 ek göstergeyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. 

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ''3600 ek gösterge konusunda çalışmaları sürdürdüklerini belirterek "Kapsamı ne kadardır, hangi grupları ne kadar kapsayabiliriz, bunun maliyeti ne olur, bununla ilgili detaylı bir çalışma yapıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

 Bilindiği üzere 2018 yılı haziran ayı seçimlerinden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından öğretmen, hemşire, polis ve din görevlileri için 3600 ek gösterge sözü verilmiş, 2021 yılı ağustos ayında yapılan 6. dönem toplu sözleşmede bu sözün 2022 yılı bitmeden tutulacağı kararına varılmıştı.

 Bakan Bilgin'in açıklamalarına göre 3600 ek gösterge için çalışmalar başladı. MEB'de görev yapan öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen ve lisans mezunlarının 3600 ek gösterge kapsamına alınacağı tahmin edilirken, emekli öğretmenlerin yasadan etkilenip etkilenmeyeceği bilinmiyor.

 OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER