Evde bakım maaşı hangi illere yattı?

Evde bakım maaşı hangi illere yattı?

Haziran ayı evde bakım maaşı ödemeleri, Kurban Bayramı ve hafta sonu nedeniyle 14 Haziran Cuma gününden önce yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ihtiyaç sahiplerine verdiği bu maaşlar, SMS ve e-Devlet üzerinden sorgulanabilir. 2024'te memur ve emekli zam oranlarıyla birlikte evde bakım maaşı yüzde 49,25 artışla güncellendi. Başvurular, engelli kişinin ikametgahındaki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya İlçe Müdürlüklerine yapılabiliyor.

Haziran ayı evde bakım maaşı ödemeleri 14 Haziran Cuma gününden önce yapılacak. Her ayın 15'inde ödenen maaşlar Kurban Bayramı ve hafta sonu nedeniyle erken yatırılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen evde bakım maaşı ödemeleri SMS ve e-Devlet üzerinden sorgulanabilir. 2024'te memur ve emekli zam oranlarıyla birlikte evde bakım maaşı tutarı da yüzde 4925 artışla güncellendi. Başvurular engelli kişinin ikametgahındaki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya İlçe Müdürlüklerine yapılıyor.

Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar cep telefonlarından BAKIYE yazıp, 4747'e SMS atarak bakiye takibi öğrenebilirler.