Bakan Şimşek açıkladı kamuda sert tasarruf tedbirleri

Bakan Şimşek açıkladı kamuda sert tasarruf tedbirleri

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yeni uygulanacak olan tasarruf tedbirleri planı ile ilgili açıklamalar yapıldı. Kamuoyu tarafından merakla beklenen tasarruf tedbirleri ile ilgili yürürlük tarihi dahil olmak üzere birçok bilgi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. İşte detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile birlikte tasarruf ve verimlilik paketi olarak adlandırılan tasarruf tedbirlerinin pazartesi günü açıklanacağı duyuruldu.

Söz konusu tasarruf tedbirleri kapsamında vergileri artırmayacaklarını belirten Bakan Şimşek, "Enflasyon kalıcı bir şekilde aşağı gelecek. En önemli hedefimiz enflasyonun tek haneye inmesi, bunun için ne gerekiyorsa yapacağız." dedi.

mehmet-simsek.webp

Ayrıca Bakan Şimşek; "Nihai amacımız sürdürülebilir yüksek büyüme. Bu program bir geçiş dönemi içeriyor. Özellikle dezenflasyona geçiş dönemi öngördük. Ekonomi programı çalışıyor. Programın merkezinde yeniden dengelenme var yani makroekonomide dengesizlik giderilmesi var. Kur ve faiz sübvansiyonuya bir yere varamayız. Sürdürebilir yüksek büyümeye doğru önemli bir çıkış olacak." dedi.

Bankaların nakit sorununun da çözüldüğünü belirten Bakan Şimşek pazartesi günü açıklanacak olan tasarruf tedbirleri ile enflasyonun kalıcı olarak düşürmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.