Açık öğretim lisesi başvuruları için sona geliniyor

Açık öğretim lisesi başvuruları için sona geliniyor

Açık Öğretim Lisesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler okula devam zorunluluğu ve yaş sınırlaması olmadan sadece dönem sınavlarına girerek mezun olma imkanı yakalamaktadırlar. Peki Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak? Kayıt yenileme işlemleri için son tarih ne zaman?

2023 2024 eğitim öğretim yılının Açık Öğretim Lisesi 3 dönem kayıt yenileme işlemleri için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Mayıs 2024 tarihine kadar öğrencilere süre verilmiştir.

Kayıt yenileme işlemi için öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirtilen https://odeme.meb.gov.tr destek hesabına tüm bankaların kredi kartları ve banka kartları vasıtasıyla 250 TL'lik bir sınav ücreti ödemesi yapacaklardır.

Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme işlemleri için öğrencilerin halk eğitim merkezlerinden destek alabilmeleri de mümkündür. Kayıt yenileme ve ödeme işlemlerini gerçekleştiremeyen öğrenciler söz konusu işlemlerini halk eğitim merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebileceklerdir.

Kayıt yenileme işlemlerini yaptıran öğrencilerin aynı zamanda sistemdeki resimleri eskiyse söz konusu halk eğitim merkezlerinden resimlerini de güncelleyebilirler.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.