Türk Lirası ile o ülkelerde krallar gibi yaşayabilirsiniz

Türk Lirası ile o ülkelerde krallar gibi yaşayabilirsiniz

Türk Lirası son zamanlarda döviz karşısında değer azalışı yaşasa da bazı ülkelerde hala değerli. Özellikle son dönemde yapılan para politikaları ile TL değer azalışı sonda ermiştir. İşte TL harcayarak krallar gibi yaşayabileceğiniz ülkeler.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler var mı diye araştırıyoruz. İşte tam bu noktada biz sizin için araştırdık Türk Lirasının değerli olduğu ülkeleri gelin birlikte öğrenelim.

1. Makedonya
Hem vizesiz gidilecek yerlerden hem de Türk Lirasının değerli olduğu yerlerin başında Makedonya geliyor. Balkanlar'ın güzel ülkelerinden olan Makedonya'nın para birimi Makedonya dinarı. 1 Makedonya dinarı 0.57 TL’ye denk geliyor.

2. Sırbistan
Sırbistan Türk turistler tarafından Türk lirası değerli olduğu için sıkça tercih edilen bir diğer ülke… Sırbistan'ın para birimi Sırp dinarı olup 1 Sırp dinarı 0,30 TL'ye denk geliyor.

3. Arnavutluk
Ekonomik anlamda Türkiye'den giden turistleri mutlu eden bir ülke olan Arnavutluk para birimi 1 LEK 0,34 TL ediyor.

4. Laos
Güneydoğu Asya'da bulunan Laos, resmi adı Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti olan ülkenin para birimi 1 Laos kipi 0,0015 TL.

5. Tayland
Tayland'ın para birimi Tayland bahtı (THB) 0,90 TL. Vize olmadan gidebileceğiniz bir ülke olması da Tayland'ı cazip kılıyor. Bu şekilde vize ücreti ödemeden seyahat edebilirsin, Tayland’da ekonomik bir tatil yapabilirsiniz.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.