MEB Soruşturma Başlattı, Baro Suç Duyurusunda Bulundu

MEB Soruşturma Başlattı, Baro Suç Duyurusunda Bulundu

Evrensel'de yer alan habere göre, Bursa'da bir lisede görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ders esnasında Alevilere yönelik söylemleri nedeniyle MEB soruşturma başlattı. Ayrıca Bursa Barosu, öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ders esnasında Alevilere yönelik söylemlerinin ardından sınıfta bulunan Alevi bir öğrencinin durumu ailesine bildirmesi ile ailenin okula gelerek tepki göstermesi ve suç duyurusunda bulunması üzerine MEB soruşturma başlattı. Bursa Barosu Başkanı Kemal Özgür Yetkin de öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, söylemlerinin suç olduğunu, nefret söylemleri nedeniyle eğitim faaliyetlerine devam etmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. 

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninin Alevilere yönelik kullandığı ifadelerin şu şekilde olduğu belirtildi:

“Ben Alevilerin gittikleri yolun yanlış olduğunu düşünüyorum. Çoğu Alevi ailede çocuğun kimden olduğu belli değil. Alevilerin Hz. Ali’yi, Hz. Peygamberimizin yerine koyduklarını, çoğu Alevinin ahlaki açıdan bozuklukları bulunduğunu, bir erkek ile kız öğrencinin ders dışında konuşmasının da zina olduğunu..." 

KAYNAK: www.evrensel.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.