Eski MEB Personel Genel Müdürü Vali Aydoğdu, Yağ Stoklayanlara Baskın Verdi!

Eski MEB Personel Genel Müdürü Vali Aydoğdu, Yağ Stoklayanlara Baskın Verdi!

Vali Hamza Aydoğdu ile beraberinde ilgili birim müdürleri, Aksaray'da sıvı yağ satışlarında fahiş fiyat artışlarının tespiti amacıyla il genelindeki depolar ve marketlerde fiyat, etiket ve stokçuluk yapılıp yapılmadığı denetlendi.

Vali Hamza Aydoğdu,"Yaptırımı ağır olur! Ürünler depoda değil,raflarda olacak
 
Vali Hamza Aydoğdu ile beraberinde ilgili birim müdürleri, Aksaray'da  sıvı yağ satışlarında fahiş fiyat artışlarının tespiti amacıyla il genelindeki depolar ve marketlerde fiyat, etiket ve stokçuluk yapılıp yapılmadığı denetlendi.


Vali Hamza Aydoğdu ve  ekipler, OSB bölgesindeki market depoları ile zincir marketler başta olmak üzere alışveriş merkezlerinde sıvı yağ ve gıda ürünleri gibi temel ihtiyaç maddelerinin raftaki durumu ve  fiyatlarında inceleme yaptı.

Yağ satış reyonları da incelenirken bazı market reyonlarında yağ bulundurulmaması üzerine Organize Sanayi Bölgesindeki  depolar denetlendi.
Organize sanayi bölgesinde yapılan denetimlerde Aksaray'a yetecek kadar yağın depolarda bulunması üzerine ekipler tarafından idari işlem başlatıldı.
 
VALİ AYDOĞDU BEDELİ AĞIR OLUR! ÜRÜNLER DEPODA DEĞİL,RAFLARDA OLACAK

 

Vali Hamza Aydoğdu'nun talimatıyla Organize Sanayi Bölgesindeki depolar da bulunan yağlar depolardan alınarak  marketlere ulaştırıldı.

DEPODA ÜRÜN STOKLAYANLARA YAPTIRIM

Vali Hamza Aydoğdu ile beraberindeki ekipler  reyonlarda olmamasına rağmen depolarında ürün tutan  marketler hakkında ise idari  işlem başlattı.Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada vatandaşların stokçulara ezdirilmeyeceğini ifade ederek denetimlerin artarak devam edeceğini söyledi. Aydoğdu,"ürünlerin yeri depolar değil raflar olacak,marketlere yönelik denetimlerin belirli aralıklarla sürecek ve stokçuluk yapanlar ağır yaptırımlarla cezalandırılacak."dedi.