BAKAN TEKİN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAKAN TEKİN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Tekin mesajında şunları söyledi: 
 
"Kurtuluş Savaşı'nı tüm zorluklara rağmen Büyük Zafer'e ulaştıran milletimizin azim, inanç ve kararlılığının 101. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla yâd ediyoruz.
 
Bu coğrafyayı bizlere vatan kılmak için yüzyıllardır cepheden cepheye koşan aziz milletimizin yedi düvele karşı verdiği millî bağımsızlık mücadelesi, sahip olduğumuz en büyük mirastır.
 
Yıkılmaz azmin ve sarsılmaz iradenin bir eseri olarak ortaya çıkan Büyük Zafer'in önemini, o günkü tarihî sorumlulukla usta şair Yahya Kemal, "Şu kopan fırtına Türk ordusudur ya Rabbi / Senin uğrunda ölen ordu budur ya Rabbi / Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın / Galib et çünkü bu son ordusudur İslam'ın." dizeleriyle ifade etmiştir.
 
Ecdadımız; vatanımızın asla bölünemeyeceği, milletimizin asla esarete boyun eğmeyeceği ve gök kubbeyi inleten ezan seslerinin dindirilemeyeceğini 30 Ağustos Zaferi'yle tüm dünyaya ilan etmiştir.
 
Büyük Zafer, makûs talihimizi yenerek yeni bir gelecek inşa ettiğimiz millî bağımsızlığımızın mefkûresidir. Bu mefkûrenin bir gereği olarak zaferlerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyor, yaşadığımız bu coğrafyada hürriyetimizi korumak, milletimizin onurunu en üst düzeyde tutmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İşte yürüttüğümüz bu mücadeleyle Türkiye Yüzyılı'nın altyapısını oluşturuyor, evlatlarımızın zihinlerini ve kalplerini millî bilinçle besleyerek çok daha büyük hedeflere ve çok daha aydınlık ufuklara sahip olmasını sağlıyoruz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman ordumuzun tüm aziz şehitlerini rahmetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun."