Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı?

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı?

16 Haziran tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde piyasanın hareketlenmesi için ve emeklilerin belli ihtiyaçlarını giderebilmeleri için 3000 TL emekli ikramiyesi emeklilerimizin hesaplarına yatırılacak. Peki Emekli maaşları bayramdan önce yatırılacak mı?

Genel olarak emeklerimiz maaşlarını her ayın 16'sı ve 21'i arasında almaktadır. Ancak söz konusu emekli maaşları söz konusu durumda her halükarda bayramdan önce yatmamaktadır.

Ancak yapılan açıklamalarda emekli maaşlarının bayramdan önce yatırılacağı ile ilgili bilgiye yer verilmedi. Ancak memur maaşları 15 Haziran tarihinde yani arefe günü memurların hesaplarına yatmış olacak.

Tüm bunların yanında emeklilere bayramdan önce yani 10 ile 14 Haziran tarihleri arasında 3000 TL emekli ikramiyesi yatırılacak. Bayramdan hemen sonra ise memur ve emeklilerin temmuz ayında alacakları zamlı maaşlar belli olacak.

Temmuz ayında hesaplara geçecek olan zamlı maaşlar haziran ayındaki enflasyon oranlarının belirlenmesi ile netlik kazanacak.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum