100 bin TL vadeliye konulduğunda aylık getirisi ne olur?

100 bin TL vadeliye konulduğunda aylık getirisi ne olur?

10 Haziran 2024 itibarıyla Türkiye'de mevduat faiz oranları önemli ölçüde arttı. Bankalar yüksek enflasyona karşı rekabetçi faiz oranları sunarak 100 bin TL'lik mevduat için aylık getiri sağlamaya başladı. Yatırımcılar %47 ile %53 arasında değişen faiz oranlarına sahip ING Bank, Fibabanka, Odeabank, N Kolay Bono ve Yapı Kredi gibi bankaların mevduat hesaplarını tercih edebilirler.

10 Haziran 2024 itibarıyla Türkiye’deki mevduat faiz oranları yüksek enflasyona karşı bankaların rekabetçi oranlar sunmasıyla önemli değişiklikler gösterdi. ING Bank Fibabanka Odeabank N Kolay Bono ve Yapı Kredi gibi bankalar %47 ile %53 arasında değişen faiz oranları sunuyor.

100 bin TL için aylık net kazançlar 3.801 TL ile 4.286 TL arasında değişiyor. Faiz oranlarının yükselmesi tasarruf sahiplerine daha yüksek getiri sağlarken kredi maliyetlerini de artırıyor. Yatırımcıların faiz oranları ve TMSF güvencesi gibi faktörleri göz önünde bulundurarak en uygun mevduat hesaplarını değerlendirmeleri önem taşıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.