YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

2024 YKS tercihlerinin ne zaman başlayacağı ve tercih kılavuzunun ne zaman yayımlanacağı merak ediliyor. 8-9 Haziran'da yapılan TYT, AYT ve YDT oturumlarının sonuçları açıklandıktan sonra, tercihler Temmuz ayının ilk haftasında başlayacak. Adaylar, ÖSYM'nin belirlediği tarihlerde ve kurallar çerçevesinde, https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle tercih yapabilecekler.

2024 YKS tercihlerinin ne zaman başlayacağı ve tercih kılavuzunun yayımlanacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. 8-9 Haziran'da yapılan TYT AYT ve YDT oturumlarının ardından öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercih sürecine odaklanacak.

YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

Geçtiğimiz yıl YKS tercihleri 27 Temmuz'da başlamış ve 8 Ağustos'ta sona ermişti. Bu yıl da tercih kılavuzunun Temmuz ayının ilk haftasında yayımlanması bekleniyor. ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle tercihler yapılabilecek. Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM'nin belirlediği kurallar doğrultusunda elektronik ortamda tamamlayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.