YKS sınavında şok eden olay! Yapay zeka ile kopya düzeneği!

YKS sınavında şok eden olay! Yapay zeka ile kopya düzeneği!

YKS sınavında şok eden olay! Yapay zeka ile kopya düzeneği hazırlamışlar! Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen YKS sınavının TYT oturumunda şahıslar yapay zeka ile kopya çekme girişiminde bulundu.

Kurduğu düzenek ile soruları kamera yardımıyla yapay zekaya çözdürmeye çalışan kişiler tutuklandı.

8-9 Haziran tarihinde 3 oturum olarak gerçekleşen YKS sınavında yapay zeka ile kopya çekmeye çalışan bir kişi tutuklandı. YKS sınavında şok eden bu olay haberi duyanlara bu kadarı da olmaz! Dedirtti.

Yapay zeka ile kopya düzeneği!

Isparta’da YKS sınavının TYT oturumunda bir aday internet sağlayıcı ve düğme kamerayla soruları yapay zekaya çözdürmeye çalıştıkları öğrenildi.

Isparta Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre; Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sınava giren M.E.E. ve A.B'nin üzerinde elektronik bir sistem olduklarını fark ediyorlar.

Gözaltındaki iki şüpheli sorguları alındıktan sonra A.B. serbest bırakılırken M.E.E ise sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum