Yaz tatili kısalıyor mu? Okullarda yazın da ders yapılacak

Yaz tatili kısalıyor mu? Okullarda yazın da ders yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin yaz tatilinde de okuldan kopmamaları Aynı zamanda da eğlenirken öğrenmeleri amacıyla yaz kursları düzenleneceği bilgisi verilmiştir. Peki söz konusu yaz kursları hangi okullarda düzenlenecek?

Yaz tatilinde öğrencilerin hem eğlenmeleri hem de öğrenmeleri amacıyla 3 ay boyunca Kapalı kalacak olan okulların bu kapsamda aktif hale gelmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı destekleme ve yetiştirme kurslarının kapsamına geliştirerek uygulanması kararı aldı.

Söz konusu karar neticesinde okullarda bilişim teknolojileri, beden eğitimi, müzik, görsel sanatlar derslerinden 2. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrencilerin eğitim görmeleri amacıyla yaz tatilinde kurslar düzenlenecek.

Düzenlenecek olan kurslar için öğretmen başvuruları 3-12 Haziran tarihleri arasında alınacak. Aynı şekilde öğrencilerin başvuruları da 3-12 Haziran tarihleri arasında alınacak. Söz konusu açılacak olan kursların 1 Temmuz'da eğitim öğretim faaliyetlerine başlaması planlanmıştır. Kurslar 29 Ağustos tarihinde sona erecektir.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum